Женският отбор на „Бъки“ записа втора победа в основната фаза на първенството в „А“ РХГ и временно оглави класирането преди изиграването на днешния двубой между „Свиленград ПУ“ и „Етър 64“ (Велико Търново). В зала „Орловец“ вчера воденият от Веселина Златева тим надигра с 28:22 състава на „Шумен 98“ и запази шансове за едно от първите две места в крайното подреждане даващи право на участие в Суперфинала за титлата.

Габровските хандбалистки изиграха отлични 45 минути и отчайващи последни 15. Наставникът на „Шумен 98“ Николай Николов постави персонален пазач на капитанката на „Бъки“ и лидер при голмайсторките в шампионата Лидия Ковачева, и това създаде известни затруднения на домакините при постепенната атака. „Сините“ обаче действаха много организирано във фаза защита и това им позволи да използват най-силното си оръжие – контраатаката. 10 минути след началото на срещата „Бъки“ вече водеше с 9:1 и си осигури нужното спокойствие. BAKI SHUMEN98 7Вторите 15 минути на полувремето бяха по-равностойни и на почивката домакините се оттеглиха с аванс от 7 гола – 18:11. Втората част също започна отлично за тима на Веселина Златева и след серия от 7:1 между 32-та и 43-та минута „Бъки“ увеличи разликата на 13 гола – 26:13. Успокоението в състава на домакините прерасна в страхотно отпускане и това доведе до безобразно представяне в последната четвърт от мача. От 48-та минута до края габровските хандбалистки не успяха да отбележат нито едно попадение, а инкасираха цели 7 безответни гола и само добрите намеси на вратарката Ивон Дюлгерова попречиха за това интригата да се върне в края. Финалната сирена прозвуча при резултат 28:22.

Мари Томова завърши със 7 гола за победителките, 6 пъти се разписа Лидия Ковачева. За състава на „Шумен 98“ 8 попадения реализира Кръстина Касабова, 5 добави Гергана Ефтимова.

Двата състава ще се срещнат отново идния петък, 6 април, в Шумен. За тогава е насрочена отложената среща от първия кръг в основната фаза, съобщи sport-gabrovo.com.

„Бъки“ игра в състав: Лидия Ковачева-6, Йоана костова-2, Карина Съменова, Габриела Цонева-3, Екатерина Стефанова-1, Силвия Якова-2, Маргарита Христова-1, Милица Колева-1, Ивон Дюлгерова, Теодора Якова, Мадлен Тодорова-3, Рени Еремиева, Емилия Самуилова-2, Соня Колева, Мари Томова-7, Ивета Христова.