Литекс победи Пирин /Благоевград с 3:1. Мачът се игра преди около 150 местни запалянковци на Градския стадион в Ловеч днес от 17 ч.

„Орлетата“ се отърваха от истински погром, благодарение на спиращите дъха пропуски на „оранжевите“ през първото полувреме, когато домакините  пропиляха с лека ръка общо четири голови положения, като две от тях бяха от клас „100-процентови“.

После почивката Литекс отново заигра пред вратата на Пирин и Иван Митрев изведе ловчанлии с гол преднина. Това се случи в 53-ата минута, когато Кристиян Тафраджийски отне една топка, стреля силно, а вратарят на гостите Радослав Ангелски изби, но при добавката Митрев беше точен.

Домакините матираха „орлетата“ в рамките на няколко минути, като Бонев в 73-ата минута удвои, а секунди след това отново Митрев (75) вкара трети гол.

Последваха нова порция от пропуски и разсеяна игра на Литекс, в последните десетина минути Кристиян Тафраджийски видимо изнемогваше,от което се възползваха благоевградчани, Димитър Благоев намали за крайното 1:3. Пирин остана на девето място с 9 точки, а поражението беше пето за тима на Петър Златинов.

Третата поредна победа пък изстреля Литекс на шеста позиция във временното класиране с 13 точки.

СЪСТАВИТЕ НА МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ЛИТЕКС
ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ПИРИН

Днес се изиграха шест мача от осмия кръг на Втора лига. Лидерът Царско село се върна към победите с успех 4:0 над Лудогорец II, след като преди седмица регистрира грешна стъпка при визитата на Монтана. Арда записа трета поредна победа, след като надигра с 1:0 Черноморец (Балчик).

ЦСКА 1948 направи още една грешна стъпка, след като не успя да победи Добруджа в София и срещата завърши 0:0. Със същия резултат приключи сблъсъкът между Ботев (Гълъбово) и Локомотив (София).

Струмска слава и Несебър не се победиха за 2:2.

Утре има още два мача от втория ешелон. Вторият в класирането Монтана гостува на Поморие, а в дербито на опашкарите Кариана (Ерден) посреща Локомотив (Горна Оряховица). Карианци са в подем и нямат загуба в три поредни кръга, откакто Веселин Великов пое тима.

21 септември, 17:00 часа:

ЦСКА 1948 – Добруджа 0:0 – съставите

Царско село – Лудогорец II 4:0 – съставите
1:0 Йорданов (10)
2:0 Минчев (34)
3:0 Минчев (57)
4:0 Дюлгеров (68)

Арда (Кърджали) – Черноморец (Балчик) 1:0 – съставите