Етър” елиминира като гост в Ловеч втородивизионния „Литекс” и продължава напред на осминафиналите в турнира за купата на България. Иван Петков и Иван Стоянов донесоха успеха на „виолетовите” с голове с глава още преди почивката.

В 7-ата минута Мане центрира от ъглов удар и Иван Петков с глава прати топката в напречната греда, откъдето тя попадна зад голлинията – 0:1. Двата отбора направиха коректен мач с игра предимно в централната част, без много опасности пред двете врати. В 34-ата минута удар на Чавдар Ивайлов мина над вратата.

Всичко се реши пет минути преди почивката, когато Ерик Почански центрира и Иван Стоянов също с глава се разписа за 0:2. Литекс  отговори в 43-ата минута с удар с глава на капитана Пламен Николов, след центриране от ъглов удар. Преди това „оранжевите“ направиха три нахлувания отдясно, завършили с остри центрирания, прихванати обаче от защитата на „болярите“

През второто полувреме Литекс пропусна на три пъти да отбележи гол – в 50-ата, 51-ата и 63-ата минути. „Етър” пък в 58-ата минута имаше възможност да покачи резултата на класическото 3:0, когато Аласана Мане с удар извън границата на пеналта нацели напречната греда.

„Литекс“: Петър Петров, Денислав Мицаков, Петко Ганев, Пламен Николов, Галин Минков, Петър Димитров, Николай Янков, Иван Митрев, Добромир Бонев, Илиян Капитанов, Радослав Живков.

„Етър”: Анатоли Господинов, Кольо Станев, Пламен Гълъбов, Артьом Артюнин (58 Венцислав Василев), Крум Стоянов, Аласана Мане (70 Никола Колев), Иван Стоянов, Чавдар Ивайлов, Ерик Почански (84 Даниел Младенов), Иван Петков, Жилсон Варела.Шоуто на Купата започна: Берое мачка, драма с дузпи в Гълъбово - следете мачовете тук!

Изиграха се няколко мача, като на повечето места фаворитите взеха своето. Левски разби с 6:0 Атлетик (Куклен), Берое съсипа с 6:1 като гост Хебър. С минимални победи с по 1:0 се поздравиха Локомотив (Пловдив), Септември и Локомотив (София). Струмска слава пък изненада Царско село с 2:1.