Отборът на Литекс разби с 4:0 Черноморец (Балчик) в мач от 28-ия кръг на Втора лига. Днес на градския стадион в Ловеч домакините не оставиха никакви шансове на своя противник, като първото полувреме срещата се игра на една врата, но „оранжевите“ пропуснаха доста положения и голове нямаше.

Добромир Бонев даде аванс на Литекс в 57-ата минута. Две минути след това на терена влезе Кристиян Тафраджийски, който се превърна в герой, след като отбеляза хеттрик за 30 минути. Бившият футболист на Созопол беше точен първо в 79-ата минута, след което направи 3:0 в 84-ата минута, а в последните секунди оформи крайния резултат.

Това бяха първите му голове за Литекс, който се изкачи на 11-то място с 36 точки. Тимът от Балчик остана на шесто място с 38 точки.

В същото време близо 150-те местни запалянковци станаха свидетели на нещо уникално в родната съдийска практика. Капитанът на Литекс Пламен Николов предупреди по молба на главния съдия фен на домакините да млъкне или поне да намали децибелите. Яростният привърженик на Литекс обсипваше на висок глас и реферът, и противникови играчи с неспирни ругатни.

Литекс – Черноморец (Балчик) 4:0
1:0 Бонев (57)
2:0 Тафраджийски (79)
3:0 Тафраджийски (84)
4:0 Тафраджийски (90)