Литекс взе една точка в Несебър. „Оранжевите“ и местните ритнитопковци завършиха двубоя при резултат 0:0. Мачът се игра на местния стадион в черноморския град с над 14 000 жители днес от 17 ч.

През първото полувреме гостите от Ловеч бяха по-добрият отбор и пропуснаха няколко изгодни ситуации. На два пъти Кристиян Тафраджийски и веднъж Георги Иванов не успяха да се възползват от добри положения. В края на частта домакините се активизираха и понатиснаха съперника, но без да стигнат до чисто положение.

В началото на втората част Несебър доминираше. Още в началото домакините по чудо не поведоха. Реджеп Халил засече с глава центриране в наказателното поле, но вратарят изби отиващата в горния ляв ъгъл топка. Несебър и Литекс не намериха пътя към голаТафраджийски пък остана сам срещу вратаря, но Здравков изби удара му в корнер. До края на мача гостите имаха още няколко добри положения, които обаче не успяха да реализират.

В класирането Несебър е на 11-а позиция с девет точки, като записа три поредни равенства в последните си срещи. Литекс пък прекъсна серията си от три поредни победи и вече е на шеста позиция с 14 точки.
Стадион "Градски" - в гр. Несебър

Актуални мачове:

30 септември 2018, неделя, 17:00 ч / IX кръг:
Пирин (Благоевград) - ЦСКА 1948 (София)                   1:2 (0:1)
Несебър (Несебър) - Литекс (Ловеч)                        0:0
Локомотив 1929 (София) - Кариана (Ерден)                  2:0 (0:0) *
* - при закрити врати.
Добруджа 1919 (Добрич) - Царско село 2015 (София)         0:2 (0:0)
1 октомври 2018, понеделник, 17:30 ч / IX кръг:
Локомотив (Горна Оряховица) - Струмска слава 1927 (Рад)    -  /пряко по Диема спорт/

На 6 септември в Ловеч Литекс приема Локомотив /Горна Оряховица/. Мачът е от 16 часа!