„Янтра 1919“ загуби от „Локомотив 1926“ (Пловдив) в Елитната U19, резултати и класиране

Отборът на „Янтра 1919“ допусна загуба в VIII-я кръг на първенството в Елитната юношеска група U19. Воденият от Николай Василев състав отстъпи с 2:5 при визитата си на „Локомотив 1926“ в Пловдив. Домакините водеха само с 1:0 на почивката, но след втория получен гол габровските футболисти сякаш свалиха гарда и инкасираха още три гола. В последните минути на двубоя Петър Павлов направи загубата по-почетна с две бързи попадения, първото от които от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Димитър Кънчев.

Прочети още…

Габрово е домакин на първия за сезона турнир по футбол за девойки, надпреварата е тази неделя…

Първият за сезона турнир по футбол при девойките до 13 години (родени след 1-ви януари 2006-та) ще се проведе тази неделя в Габрово. Проявата ще се състои на терена с изкуствена трева в спортен комплекс „Христо Ботев“ и ще започне в 10.30 часа. Участие ще вземат шест отбора, които в първата фаза на турнира са разпределени в две групи. В група „А“ са домакините от „Янтра 2013“ (Габрово), заедно с тимовете на „Светкавица“ (с. Градежница) и „Боруна“ (Царева ливада). В група „Б“ ще спорят съставите на „Гунди“ (Плевен), „Севлиево [ … ]

Футболно дерби Габрово-Севлиево в неделя от 11 часа

„Янтра Габрово“ ще приеме съседите от „Севлиево“ в VIII-я кръг на първенството в Северозападната Трета лига. Своеобразното областно дерби е в тази неделя на стадион „Христо Ботев“ с доста необичаен начален час – 11.00. Габровският тим дели 4-6 място със съставите на „Спартак“ (Плевен) и „Ком“ (Берковица), като и трите тима имат по 13 точки в актива си, само с три по-малко от временния лидер „Бдин 1923“ (Видин). Севлиевци са с точка по-малко от „Янтра Габрово“ и делят 7-8-а позиция със състава на „Ботев“ (Луковит).