ХК „Осъм“-Ловеч победи като гост  „Пирин“ /Гоце Делчев/ . Мачът се игра в неделя в „Неврокоп Арена“ , а ловчанлии надделяха над славещите се със своята упоритост и бойкост в битките домакини с четири гола  /25:29/. Това е втората поредна победа на ХК „Осъм“. На 23 септември ловешкият клуб разгроми „Левски“ от град Левски с 36:18 (19:8).

Според очевидци, двубоят в „Неврекоп „Арена“ е започнал люто още в първите минути, когато „орлетата“ сколасват да поведат с два гола. В първата четвърт на първото полувреме ловчанлии обаче успяват не само да изравнят резултата, но и да поведат с два гола, за да затворят първата част с гол преднина 13:14, въпреки че капитанът им Виктор Симеонов бива наранен, получава разтежение на мускул.

През втората част „Пирин“ успява да поведе отново в резултата, този път с три гола //20:17/. ХК „Осъм“ отговаря с отлична игра в защита, в която блясва талантът на младока национал Мартин Ангелов и неизтребимият рефлекс и пъргавина на вратаря ветеран Юлиян Симеонов.

В 52-та минута ловчанлии отново са с два гола пред съперника си, който се вдига на нов щурм, ала силите му стигат единствено да изравни резултата. ХК „Осъм“ не само подавя подема на противника, но и се отскубва с два гола напред. Броени минути преди последния съдийски сигнал младата звезда и национал на ХК „Осъм“ Преслав Станчев пречупва с нови три попадения крилата на „орлетата“, за да прозвучи финалната сирена на срещата при резултат 25:29 за тима от града столица на българския хандбал през третата четвърт на 20 век.

Голмайстори за ХК „Осъм“:
Преслав Станчев – с 11 гола, контузеният Виктор Симеонов – със 7, Ивайло Игнатов – 6, Огнян Коларов и Теодор Симеонов – с по 2, и Александър Бояджиев с един гол.

В третия кръг ХК „Осъм“ посреща „Фрегата“ /Бургас/. Двубоят ще се играе в Спортна зала Ловеч на 7 октомври, неделя, от 15 ч.

Снимки: Архив