„Янтра 1919“ ступа „Марек 1915“ с 4:1 в Елитната U19

0
19

Отборът на „Янтра 1919“ постигна втора поредна победа в Елитната юношеска група U19 и вече диша по-леко, след като се откъсна на седем точки от зоната на изпадащите. В двубой от VII кръг на първенството, избраниците на треньора Николай Василев посрещнаха на стадион „Априлов“ състава на „Марек 1915“ и се наложиха с убедителното 4:1.

Домакините поведоха с попадение от дузпа в 21-та минута. Тя беше отсъдена за нарушение на Кристиян Любенов срещу Павел Павлов, а братът на потърпевшия – Петър Павлов, беше точен от бялата точка. В 31-та „Янтра 1919“ удвои аванса си. Христо Цонев изведе Борислав Атанасов зад защитата, той чукна топката покрай излезлия да го пресрещне вратар на „Марек 1915“ Любомир Стоянов, а Мирослав Пенков я изпрати в опразнената врата за 2:0. При този резултат дойде почивката, като гостите нито веднъж не застрашиха вратата на Александър Александров и се отчетоха само с два, три неточни удара. В 53-та минута дупничани за пръв път почти уцелиха очертанията на габровската врата. Симеон Димитров отправи добър изстрел от пряк свободен удар, но топката облиза гредата от външната страна. В 72-та минута отборът на „Марек 1915“ също получи правото да изпълни 11 метров наказателен удар. Домакините проспаха пробив от дясно на Стоил Борисов, той подаде към Иван Георгиев, който пък беше повален в наказателното поле от Радослав Гатев. Борисов превърна наказателния удар в гол и върна надеждите в редиците на „Марек 1915“. За щастие момчетата на Николай Василев не се подадоха на напрежението и бързо успяха да възстановят разликата. В 76-та минута Мирослав Пенков центрира великолепно от ъглов удар и сложи топката на главата на непокрития Христо Цонев, който се разписа от близо за 3:1. По-малко от 30 секунди след подновяването на играта, капитанът на „Янтра 1919“ заби и втори гол, с който тотално отказа гостите. Този път асистенцията беше на Борислав Атанасов, който направи хубав пробив по десния фланг.

Със спечелените нови три точки „Янтра 1919“ вече има 8 в актива си и се изкачи с още една позиция нагоре в класирането до 11-то място. Дупничани остават на 14-ти с 3 точки.

В VIII кръг габровският тим ще гостува на  12-я „Локомотив 1926“ (Пловдив). Мачът е идния петък, 28-и септември, от 15.30 часа.

„Янтра 1919“: Александър Александров, Радослав Гатев, Симеон Спасов, Петър Павлов, Недко Стоянов, Делян Дончев (63 Християн Михов), Радослав Филев, Павел Павлов (70 Октай Шабан), Мирослав Пенков (80 Димитър Кънчев), Христо Цонев, Борислав Атанасов (84 Алекс Иванов). Неизползвани резерви: Валери Маринов, Даниел Тасев, Васил Цветков.