ХК „Осъм“-Ловеч разгроми „Левски“ от гр. Левски с 36:18 в първия си мач от новия хандбален маратон 2018/2019. Двубоят се игра в Спортната зала в Ловеч днес, като още през първото полувреме домакините успяха да постигнат преднина от 19:8, която им позволи през втората част да покажат цялата красота на този спорт. Сред десетките зрители бе и областният управител на Ловеч Георги Терзийски.

Сред голмайсторите за ХК „Осъм“ за тази среща се наредиха: Преслав Станчев с 11 гола, Ивайло Йотов – със 7, Виктор Симеонов и Александър Бояджиев – с по 6 попадения. От гостите с треньор Иван Пейков голаджия №1 е Любослав Марков с пет гола.
Съдии на мача: Светлин Йончев и Звездин Йовчев от Велико Търново.

Следващата неделя, 30 септември, ХК „Осъм“ гостува на Пирин /Гоце Делчев/, за „орлетата“ този сезон ще играят двама хандбалисти, които през 2017/2018-а защитаваха честта на ХК „Осъм“, от тях единият е латвиецът гигант Янис Кузе.

„Един добър мач, като се има предвид, че първенството току-що започна за нас. Момчетата се справиха много добре, показаха колективен дух и борбеност. Особено добри думи заслужават младите ни състезатели, вписаха се великолепно в играта. Става реч за Мартин и Преслав, двама участваха като национали в европейското първенство тази година и си личи, че благодарение на това си участие са израснали много – и технически, и тактически. Разбира се, има какво още много да научат от такива доказани майстори на този спорт в Ловеч, каквито са Виктор и Ивайло. Добре да отбележим и доброто завръщане с три гола и с много добра игра в защита на Теодор, след операция на предни кръстни връзки и минискус. Също добре се включи на вратата и Симеон Цветков, въпреки трудностите да идва на тренировките. Другият ни вратар Константин Илиев също прекрати подготовка, заради симптоми на апендицит, което ни тревожи“, коментираха за „Ловеч медия“ от ръководството на ХК „Осъм“Ловеч

В същото време вчера, 22 септември, Локомотив Варна започна с убедителна победа защитата на титлата си в мъжкото хандбално първенство. Шампионите разгромиха гостуващия НСА с 41:21 (21:8) в първата среща от новия сезон. В другия мач от вчерашната програма на първия кръг Добруджа също започна с успех в собствената си зала срещу Локомотив Горна Оряховица с 30:25 (12:18). Останалите два двубоя се играха също днес.

„Чардафон“ започна с равенство новия сезон в „А“ Републиканската хандбална група. В среща от I кръг Христо Данаилов и съотборниците му приеха в зала „Орловец“ „Пирин 94“ от Гоце Делчев и двубоят завърши без победител – 21:21. Резултатът беше равен и на полувремето – 11:11. Двата състава изиграха поредния нервен мач по между си. Зрителите в зала „Орловец“ видяха цели 14 двуминутни отстранявания, 13 от които през втората част, два червени картона и драматичен финал. четири гола за „Чардафон“ дебютира новото попълнение Даниел Грозданов, който през миналия сезон беше в състава на „Пирин 94“. По четири пъти се разписаха също Георги Николов и Петко Петков. Най-резултатен за домакините, с 5 точни попадения, беше Марио Янчев, а по два гола отбелязаха Мирослав Денчев и Христо Данаилов. За „Пирин 94“ 6 гола реализира Христо Петков, 5 добави Петър Симеонов, а с 4 на сметката си завърши Добри Тунтев. Във II кръг „Чардафон“ ще гостува на „Фрегата“ в Бургас. Мачът е следващата неделя, 30-ти септември

ХК „Спартак“ – ХК „Фрегата“ 33:29 (15:9)